Zeirishi jõud: Sinu ülim teejuht Jaapani maksurägastikus

Täpsus. Kuulekus. Austus.

Need kolm sõna iseloomustavad suurepäraselt jaapanlaste mentaliteeti. Kui loed seda artiklit, siis oled ehk juba oma igapäeva– või ärielus kokku puutunud ületamist vajavate takistustega.

Äriajamine Jaapanis ei ole lihtne. Ei tasu jääda lootma sellele, et maksuküsimused lahendatakse ühe nupu klikiga, eriti juhul, kui sa jaapani keelt ei valda. Seepärast pole ime, et paljud ettevõtjad on segaduses, kui Jaapanis oma firma asutavad.

Kui Jaapan on sinu jaoks uus sihtkoht ja sa ei tea, kust alustada või millist teed valida, siis meil on sinu jaoks lahendus. Ja see on lihtsam, kui sa arvatagi oskad! Loe edasi, kuidas inglise keelt kõneleva maksuspetsialisti varakult palkamine aitab säästa nii sinu raha kui ka aega.

Kust alustada?

Jaapani turule sisenedes võid märgata erinevusi Jaapani ja oma riigi spetsialistide töökohustustes.

Seega ära karda võtta aega alloleva tabeli ülevaatamiseks, et endale selgeks teha, kelle poole pöörduda, kui Jaapanis ettevõtte asutad.

Üsna ebatavaline ning ootamatult keeruline, kas pole nii?

Teisisõnu, Jaapanis ettevõtte asutamiseks pead võtma ühendust registratsiooni advokaadiga, samal ajal kui immigratsiooni advokaat tegeleb sinu viisa taotlusega.
Ühtlasi pead ettevõtte avamisest teavitama ka maksuametit, mis omakorda tähendab maksuspetsialisti abi.

Tundub juba stressirohke?

Kas tõesti on vaja uue ettevõtte asutamiseks joosta erinevate spetsialistide vahet edasi-tagasi, paberimajandusse uppuda ja seeläbi end ribadeks tõmmata? Kindlasti oled juba niigi hõivatud, tehes kõik, et esimene aasta edukalt läbida.

Soovid seda peavalu vältida?

Võta ühendust meie spetsialistiga, kes aitab sul kogu protsessi algusest lõpuni läbi viia: maksuspetsialist ehk jaapani keeles zeirishi (ZS). Nii lihtne see ongi.

Meie kogemus on näidanud, et paljud ettevõtjad võtavad maksuspetsialistiga ühendust alles pärast seda, kui nende ettevõte on asutatud ning müügitulu tõusnud. See järjekord aga peaks olema vastupidine.

Maksuspetsialist on kõige esimene isik, kellega peaksid ühendust võtma, kui plaanid Jaapanis äri alustada.

Miks palgata maksuspetsialist Jaapanis?

Kontaktid. Kui vajad mõne teise spetsialisti abi (olgu selleks siis kas sertifitseeritud sotsiaalkindlustuse konsultant või registratsiooni advokaat), küsi selle kohta oma maksuspetsialistilt, kes hea meelega tutvustab sulle oma ala professionaale. Ta võib isegi sinu eest kohtumise korraldada ning abistada kommunikatsiooniga.
Sul pole vaja oma väärtuslikku aega raisata sobiva inimese otsimiseks — sinu maksuspetsialist hoolitseb selle eest, et sina ja sinu ettevõte oleks usaldusväärsete spetsialistide kätes.
Kulutõhusus. Maksuspetsialist (ZS) saab ennast registreerida advokaadina (GS). Sellisel spetsialistil on õigus esitada dokumente notaribüroosse ning tal on ettevõtete asutamisel lubatud kasutada elektroonilise allkirja kontrollsüsteemi.
Kui otsustad ettevõtte registreerida maksuspetsialistita (ZS), pead tasuma 40,000 jeeni maksumärgi eest. Maksuspetsialist (ZS) selle eest aga maksma ei pea, mistõttu saab ta pakkuda sulle madalamat hinda kui see, mis oleks sul kõike iseseisvalt tehes.
„Sinise vormi“ tuludeklaratsioon. Kui asutamiseks vajalikud toimingud on lõpule viidud, pead maksuametile esitama mitu teatist. Üks nendest, niinimetatud „Sinise vormi tuludeklaratsiooni taotlus“, on oluline dokument, millega vähendada maksude maksmist. Kui jätad selle õigel ajal esitamata, kaotad võimaluse saada 650,000 jeeni maksusoodustust esimese finantsaasta lõpus.
Hoolimata sellest, registratsiooni advokaat (SS) ning paberimajandusega tegelev advokaat (GS) seda sulle ei räägi, sest maksuküsimused ei kuulu nende tegevusvaldkonda. Maksuspetsialist esitab selle dokumendi sinu eest õigeaegselt.
Tõlkimine. Keel on välismaalaste jaoks Jaapanis üheks suurimaks katsumuseks. Enamik Jaapani asutusi, sealhulgas pangad, maksuametid ning pensioniametid, ei paku ikka veel tõhusat ingliskeelset teenust. See võib tunduda mõeldamatu, eriti kui Jaapan on sinu jaoks uus.
Siin tuleb appi inglise keelt kõnelev maksuspetsialist. Kuigi tõlkimine pole tema kohustus, ei keeldu ta sinu eest telefonikõne tegemast või häda korral isegi sinuga kaasa tulemast. Mõnikord võib see tulla lisatasu eest, kuid keegi ei saa panna hinnasilti sinu turvatundele ja rahulolule.
Kestev toetus. Maksuspetsialisti olemasolu tähendab sinu jaoks püsivat ning pikaajalist tuge. Igal ajal. Igal pool.
Ei ole kindel, kuidas sotsiaalkindlustuse jaoks ettevõtet registreerida? Helista maksuspetsialistile. Ei tea, kas oled pensioni maksmisest vabastatud? Võta ühendust oma maksuspetsialistiga ning ta teeb sinu eest vajalikud telefonikõned.
Samuti on tema see, kes hea meelega annab sulle nõu jaapani ärikommete osas, et tagada sinu sujuv kohanemine uues keskkonnas.

Tundub ahvatlev, kas pole?

Nagu näed, ei anna maksuspetsialist sulle nõu ainult maksuküsimustes, vaid pakub ka laiahaardelist tuge, mida sa ehk oodatagi ei oska.

Kasuta oma raha ja aega targalt võta ühendust maksuspetsialistiga ja alusta enda unistuste teekonda Jaapanis eduka sammuga.

TALK TO OUR TEAM

By submitting, you agree to our Privacy Policy and Terms of Use

  • Operating in Japan since 1983
  • Clear communication in the English language
  • No hidden extras and upfront payments

I ended up taking the services of the Otani Accounting Office because their website was great and they had good reviews online.

The OAO team was with me every step of the way, offering advice and tips to make my future tax returns even easier.

As a result, I got a fantastic return, claiming the amounts that I was entitled to.”

Stephen Heller, Project Manager at Mugen Creations LLC

Thank you for visiting our website and expressing interest in our services. At the moment, we have reached our capacity for new inquiries and are only accepting new clients through referrals from our existing retainer clients. We apologize for any inconvenience this may cause and appreciate your understanding. We will be updating our schedule in late August, so we kindly ask that you reach out to us again after September 2023.

WE'RE

HIRING